Zmiana opłaty dystrybucyjnej

Szanowni Państwo, od kilku miesięcy mierzymy się z gwałtownym wzrostem kosztów transportu, wynikającym przede wszystkim z drastycznych, ponad 30% podwyżek cen paliw oraz rosnących kosztów pracy w sektorze logistyki. To ogromne wyzwanie nie tylko dla naszej branży, ale także dla wszystkich gałęzi gospodarki.

Wspólnie z całym Zespołem Europapier Polska dołożyliśmy wszelkich starań, aby zminimalizować i opóźnić wpływ tych zmian na współpracę z Państwem. Optymalizowaliśmy koszty naszego serwisu przy jednoczesnej dbałości o utrzymanie najwyższych standardów usług logistycznych dostosowanych do Państwa potrzeb. To był i nadal będzie nasz priorytet w trakcie najbliższych miesięcy.

Niestety wobec dalszego wzrostu cen usług transportowych, od 1 września 2021 roku nieunikniona jest podwyżka opłaty dystrybucyjnej. Dla zabezpieczenia stabilnej jakości dostaw jesteśmy zmuszeni zmienić wysokość opłaty do poziomu 2,80% wartości netto. Bez zmian pozostaje jednocześnie dotychczasowy, transparentny sposób naliczania opłaty dystrybucyjnej jako oddzielnej pozycji na każdej fakturze sprzedaży, z wyłączeniem dostaw bezpośrednich z fabryk.

Bardzo liczę na Państwa zrozumienie tej koniecznej zmiany i naszą dalszą partnerską współpracę, za którą bardzo dziękuję.

Z wyrazami szacunku,

Marek Cholewa
Prezes Zarządu
Europapier Polska

Oryginalny list do pobrania w tym miejscu