Czyściwa papierowe czy włókninowe?
Które wybrać?
Niezależnie od rodzaju branży czy stanowiska pracy, w utrzymaniu czystości kluczowe są czas, efektywność, a także ekonomiczne rozwiązania zastosowanych środków. Mając na względzie te trzy elementy, przedstawiamy czyściwa papierowe (celulozowe) i włókninowe najlepszych producentów, w tym marki Tork. Zapraszamy do zapoznania się z różnicami oraz zachęcamy do dopasowania optymalnych rozwiązań z oferty Europapier Polska.
Czyściwa papierowe czy włókninowe?
Tak, jak większość produktów dostępnych w ofercie Europapier Polska zostało wyprodukowanych z myślą o pełnieniu konkretnych funkcji (np. czyszczenie i doczyszczanie), tak samo czyściwa papierowe i włókninowe różnią się zastosowaniem.
Czyściwa papierowe czy włókninowe? Które wybrać? W celu osuszenia powierzchni czy wytarcia rąk zalecamy zwrócić uwagę na czyściwa papierowe. Jeśli jednak potrzebny jest produkt do czyszczenia i polerowania, polecamy sprawdzić czyściwa włókninowe. Sprawdzą się one w warunkach przemysłowych, gdzie obecne są takie zabrudzenia jak oleje czy smary.
Te dwa różne rozwiązania łączą wspólne korzyści – skrócenie czasu sprzątania i zmniejszenie wysiłku przeznaczanego na doczyszczanie, zwiększenie higieny i bezpieczeństwa pracowników oraz stała jakość każdego opakowania dzięki sprawdzonym producentom takim jak Tork.
Czyściwo papierowe (celulozowe)
Czyściwa papierowe dostępne w ofercie Europapier Polska pochodzą od producenta Tork. Zadbał on nie tylko o jakość czy funkcjonalność swoich artykułów, ale i o ekologię. Czyściwa Tork, w zależności od produktu, opatrzone zostały certyfikatami FSC czy Ecolabel informującymi o prowadzeniu odpowiedzialnej gospodarki surowcami pochodzenia leśnego. Certyfikacja czyściw celulozowych możliwa była dzięki ponownemu wykorzystaniu makulatury.
Odpowiednia chłonność, długości rolek, dostosowanie do wymiarów dozownika to cechy czyściw papierowych Tork, które pozwalają na jeszcze efektywniejsze sprzątanie, wygodę użytkowania oraz oszczędności.
Czyściwa papierowe (przemysłowe) warto dopasować ze względu na stopień zabrudzenia powierzchni:
-
czyściwo 2-warstwowe (celuloza+makulatura) – do lekkich zabrudzeń, cieńsze, ale dość dobrze absorbujące wilgoć
-
czyściwo 2-warstwowe (2 warstwy celulozy) – do mocnych zabrudzeń, mocniejsze i bardzo chłonne, dobrze radzi sobie z rozpuszczalnikami
-
czyściwo 3-warstwowe (3 warstwy celulozy) – do ciężkich zabrudzeń, mega chłonne i wytrzymałe, chroni dłonie przed skaleczeniem
Wyżej wymieniowe czyściwa przemysłowe to system Quick Dry. Dzięki specjalnemu sposobowi klejenia produkty są mocniejsze i wyróżniają się większą chłonnością niż papier. Oprócz powyższych artykułów Tork oferuje także jednowarstwowe czyściwa celulozowe przeznaczone do codziennego użytku:
Czyściwo włókninowe przemysłowe
Ten rodzaj czyściw powstał z włókien syntetycznych i celulozy. Połączenie materiałów w czyściwach włókninowych zapewnia im trwałość oraz efektywność użytkowania w warunkach przemysłowych jak warsztaty czy linie produkcyjne.
Czyściwa włókninowe exelClean klasyfikujemy ze względu na moc zabrudzeń:
-
Białe i Niebieskie Podstawowe – wielozadaniowe, do niewielkich zabrudzeń, są miękkie i elastyczne
-
Szare – do czyszczenia przemysłowego, idealne do usuwania oleju i smarów
-
Białe i Niebieskie Wielozadaniowe – wytrzymałe i chłonne czyściwo przemysłowe do trudnych zabrudzeń, chroni dłonie przed wysoką temperaturą
-
Białe Wielozadaniowe do ciężkiego przemysłu – do bardzo trudnych zabrudzeń, wyróżnia je duża chłonność, chroni dłonie przed opiłkami i wysoką temperaturą
Korzyści wynikające z korzystania z czyściw przemysłowych
-
Jednakowy rozmiar – porcjowane lub perforacja to oszczędność czasu w poszukiwaniu odpowiedniej wielkości, a także wydajność
-
Jednorazowego użytku – higieniczność, ograniczenie zachorowalności pracowników
-
Stała jakość – pewność dostarczanych produktów pochodzących od najlepszych dostawców jak marka Tork
-
Mniejsza ilość czasu poświęcona na doczyszczanie – oszczędność czasu pracownika
-
Redukcja o 40% rozcieńczalnika – mniejsze zużycie, w tym chemii
-
Szybka wchłanialność, ale również równomierne uwalnianie rozcieńczalników – oszczędność czasu, szybkość pracy
-
Zmniejszenie wysiłku w użyciu – mniejsze zmęczenie pracownika
-
1 kg włókniny wykonuje tyle samo zadań co 7 kg bawełnianych skrawków – oszczędność miejsca i odpadów
Mamy nadzieję, że ułatwiliśmy Tobie wybór odpowiednich produktów. Jeśli jednak pojawią się pytania, zapraszamy do kontaktu.
Podobne wpisy
Poniżej znajdziejsz pomocne informacje dotyczące produktów, które dostępne są w naszej ofercie.